Четвер, 25.04.2024, 15:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Святкуємо разом!

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Лічильник


Новини від "Освітнього порталу"

Поточна діяльність

Головна » Файли » Інші документи

Підсумки методичної роботи
15.07.2014, 09:32

ЗАЧЕПИЛІВСЬКА  РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ  

 

04.06.2014                                                                                                                     

Про підсумки методичної

роботи з педагогічними

працівниками закладів освіти

Зачепилівського району

в 2013/2014 навчальному році

  

На виконання наказу відділу освіти від 08.07.2013 № 231 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами закладів освіти Зачепилівського району у 2013/2014 навчальному році» робота районного методичного кабінету була спрямована на виконання вимог Конституції та Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», різнорівневу реалізацію основних положень Національної стратегії розвитку освіти на 2012-2021 р.р., на реалізацію державних, регіональних та районних програм в галузі освіти та опрацювання методичної проблеми «Підвищення якості освіти шляхом удосконалення професійної майстерності вчителя, провадження в практику досягнень сучасної науки та ефективного педагогічного досвіду в умовах упроваждення нових Державних стандартів».

Пріоритетними напрямами роботи методичного кабінету з педагогічними працівниками і керівниками навчальних закладів були визначені такі, які спрямовані на вирішення методичної проблеми. Саме цим визначився зміст методичної діяльності, особливості організаційних форм і методів роботи, вимоги до вчителів, керівників навчальних закладів. 

Одним з найважливіших напрямків діяльності методичної роботи є підвищення професійного рівня педагогів. У 2013/2014 навчальному році підвищення кваліфікації при КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» пройшли 63 педагогічних працівники, з них 44  через курси підвищення кваліфікації, 19 – через фахові спецкурси. Крім того, всі педагоги під час навчання на курсах підвищення кваліфікації  поглиблювали свої знання на профільних спецкурсах.  

Атестація педагогічних працівників у 2014 році пройшла організовано, без порушень. З 45  педпрацівників, 24  були атестовані районною атестаційною комісією. 8 педагогам  встановлено відповідність присвоєному раніше педагогічному званню (1- «Вихователь-методист», 7 – «Старший учитель»), 15 - присвоєній раніше кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії». За наслідками атестації 10 педагогічним працівникам було підвищено кваліфікаційні категорії: 1 – «Спеціаліст вищої категорії», 4 -  «Спеціаліст І категорії», 5 – «Спеціаліст ІІ категорії».  У зв’язку із зниченням темпів роботи, низькою результативністю відмовлено у  присвоєнні вищої кваліфікаційної категорії 1 вчителеві, І кваліфікаційної категорії – 1 вчителеві. 2 педагогічним працівникам подовжено термін дії попередньої атестації на 1 рік у зв’язку зі станом здоров’я. У всіх навчальних закладах своєчасно й об’єктивно висвітлювався хід атестації:  в методичних кабінетах на відповідних стендах, проводились тижні ефективного педагогічного досвіду, творчі звіти учителів. Адміністрації всіх закладів відвідували уроки та позакласні заходи вчителів, які атестувалися. Члени районної атестаційної комісії відвідували уроки учителів, які атестувалися атестаційною комісією ІІ рівня.

Педагогічні працівники району відвідали 32 навчальні семінари, які проводилися КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

            Однак були й певні недоліки: педагогічні працівники деяких шкіл  не  пройшли курси підвищення кваліфікації з різних причин. Виконання плану курсової перепідготовки складає 89%.

Процес удосконалення професійної компетентності педагогів дошкільних навчальних закладів було спрямовано на підвищення їх фахового рівня, формування готовності до впровадження освітніх інновацій та мотивації до самоосвіти. Враховуючи результати діагностики, інтереси і запити педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів району, пожвавилася робота районних методичних об’єднань завідувачів та вихователів дошкільних навчальних закладів, проводилися науково-методичні та практичні семінари, тренінги.

У 2013/2014 навчальному році в районі працювало 22 методичних об'єднання, 1 ТТК, робота яких була спрямована на вирішення актуальних проблем освіти, впровадження інтерактивних методів навчання у навчально-виховний процесс. Було проведено 16 районних науково-практичних семінарів для всіх категорій педагогічних працівників, керівників закладів освіти. Всі семінари були проведені на достатньому та високому організаційному та науково-методичному рівнях, мали практичну спрямованість. Найактивніше працювали районні методичні об’єднання керівників закладів освіти, вчителів російської мови та світової літератури, початкових класів,  тимчасовий творчий колектив вчителів, які викладають спеціальний курс «Православна культура Слобожанщини». 

З метою стимулювання активної участі вчителів у становленні та розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності у районі  проводився  районний  етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014» в якому взяли участь вчителі початкових класів, географії, трудового навчання з 5 закладів освіти. Абсолютним переможцем визначено вчителя географії  Чернещинського НВК Веклич С.В., Дмитренко Н.М. – переможець в номінації «Вчителі початкових класів». 3  педагоги району взяли участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року». Переможцем визначено Смолянкіну І.В. – вихователя Зачепилівського ДНЗ (я/с) «Ромашка», яка гідно захищала район на наступному, обласному, етапі. 

    Протягом року вивчено та узагальнено досвід роботи:

  • Буланової В.М. – учителя математики Зачепилівського ліцею «Використання тестів з метою діагностики і моніторингуматематичної підготовки учнів та підвищення якості освіти»;
  • Омельченко Л.Я. – учителя історії Зачепилівського ліцею  «Пошук учителя з питань активізації пізнавчальної діяльності учнів на уроках історії»;
  • Юхименко А.В. – учителя української мови та літератури Бердянського НВК «Роль міжпредметних зв’язків у формуванні естетичних цінностей школярів»
  • Загребельної Ю.М. – учителя біології та хімії Зіньківщинської ЗОШ І-ІІІ ст.«Впровадження інноваційних технологій на уроках хімії і біології та в позакласній роботі».

Діяльність психологічної служби навчальних закладів освіти району забезпечувалася 3 практичними. Фахівцями служби здійснювався психологічний супровід навчально-виховного процесу. Основною метою роботи було – максимальне сприяння  особистісному розвитку школярів, їх соціалізації; формування психологічної готовності до життєвого самовизначення. Реалізовувалася визначена мета через обов’язкові види діяльності: психодіагностичний, корекційно – розвивальний, просвітницький, консультативний. Проводилися індивідуальні та групові психодіагностичні обстеження дітей, педагогів; корекційно-відновлювальні заняття з дітьми. Але в районному методичному кабінеті відсутній методист, який відповідає за психологічну службу, тому робота в цьому напрямку проводилаяс не на належному рівні.

Методична служба району, педагогічні працівники значну увагу приділяли роботі з обдарованими дітьми. Участь учнівської молоді у різноманітних конкурсах, олімпіадах, фестивалях постійно відстежується і аналізується. Результативність розглядається на нарадах, колегії відділу освіти.

 Традиційно, в січні 2014 року спільно з відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації відбулася зустріч голови райдержадміністрації О.В.Подколзіної з обдарованими дітьми, участь в якій взяли 19 школярів – переможців обласного етапу олімпіад, творчих конкурсів та змагань. З метою заохочення педагогічних працівників до роботи з обдарованими учнями, вчителям, які підготували переможців ІІІ (обласного) етапу  олімпіад, конкурсу-захисту МАН виплачена грошова винагорода.

З 2013/2014 навчального року  організовано роботу літньої школи для учасників обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Аналіз роботи за минулий навчальний рік показав, що методичний кабінет відділу освіти та навчальні заклади району створювали всі необхідні умови для підвищення педагогічної майстерності та розвитку інноваційної діяльності педагогів району.

Аналітична довідка про підсумки методичної роботи з педагогічними працівниками навчальних закладів району в 2013/2014 навчальний рік додається.

         Зважаючи на викладене вище

 

Н А К А З У Ю:   

  1. Завідувачу методичного кабінету (Гвоздік С.В.):

1.1. Спланувати заходи щодо усунення недоліків в організації та змісті методичної роботи.

До 01.09.2014

1.2. Провести інструктивно-методичну нараду з керівниками РМО щодо планування роботи на 2014/2015 навчальний рік з урахуванням вищезазначених недоліків.

До 01.09.2014

1.3. Розробити заходи щодо підвищення кваліфікації педпрацівників в 2014/2015 навчальний рік.

До 01.09.2012

  1. Керівникам  навчальних закладів:

2.1. Здійснити аналіз методичної роботи з педагогічними працівниками навчальних закладів району в 2013/2014 навчальному році.

До 01.07.2014

2.2.  Обговорити на педагогічній раді школи підсумки методичної роботи в 2013/2014  навчальному році та спланувати заходи щодо усунення недоліків в її організації та змісті.

До 01.07.2014

2.3. Посилити увагу щодо проведення атестації педагогічних працівників.

Протягом року

2.4. Контролювати стан підвищення фахового рівня педагогічних працівників у всіх формах методичної роботи .

Протягом року

2.5. Проводити  психолого-педагогічні  консультації з питання адаптації учнів 1 та 5  класів.

Протягом року 

2.7.   Продовжувати роботу зі створення оптимальних умов для всебічного розвитку здібних і обдарованих учнів.

Протягом року                                                                                                                                                                                                                                             

  1. Керівникам РМО вчителів-предметників:

3.1. Проаналізувати роботу районних методичних об’єднань за 2014/2015 навчальний рік на засіданні секцій районної конференції.

До 31.08.2014

3.2. Опрацювати інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки  України щодо викладання навчальних дисциплін у 2014/2015 навчальному році та вимоги нових Державних стандартів початкової загальної освіти та повної середньої освіти.

До 31.08.2014

3.3. Удосконалити роботу щодо залучення педагогів до науково-дослідницької діяльності.

Постійно

  1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідувача РМК Гвоздік С.В.   

 

 

 

Начальник відділу освіти                                                                                                                                   Л.В.Юшко 

Категорія: Інші документи | Додав: LKTO
Переглядів: 1483 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисні посилання
Погода в Зачепилівці

Слово мудрості
Новини від "Оsvita.ua"